Բաժնետեր և խորհրդի անդամ
Ներկայումս Կարելը Միգրացիայի քաղաքականության զարգացման միջազգային կենտրոնի (ICMPD) հայաստանյան ղեկավարն է: Կարելը զբաղեցրել է Եվրոպական Միության կողմից ներգաղթի և ինտեգրման գրասենյակի կողմից ֆինանսավորվող Հայաստանի նպատակային նախաձեռնությունների ծրագրի ղեկավարի պաշտոնը: Բացի այդ, նա նաև զբաղեցրել է Քաունթերփարթ ինթերնեշնլի (ԱՄՆ ՄԶԳ-ի իրականացման գրասենյակ) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնը, որտեղ ղեկավարել է 50 աշխատակից 18 մլն դոլար բյուջեով:
2005 թ.-ից մինչև 2012 թվականը Կարելը աշխատել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպություն որպես խորհրդատու, ծրագրերի պատասխանատու և հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ: Կարելը բակալավրի աստիճան է ստացել Լեյդենի համալսարանի հոլանդական քաղաքացիական իրավունքի գծով և հավաստագրվել է ռուսական քաղաքացիական իրավունքի և ընտանեկան իրավունքի ոլորտում Մոսկվայի պետական համալսարանի կողմից:

Shareholder and member of the Board of Directors
Carel is currently the Country Manager in International Centre for Migration Policy Development (ICMPD). Carel has been the Project Manager of Targeted Initiatives for Armenia funded by the EU of French Office for Immigration and Integration.
Starting from 2005 until 2012, Carel has worked with the OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe) as a Consultant, Program Officer and Deputy Head of Office leading variety of projects on administrative and legislative reforms. Carel holds a bachelor’s degree in Dutch Civil Law from Leiden State University and is certified in Russian Civil Law and Family Law from Moscow State University.
Carel is the honorary consul of Netherlands in Armenia and due to also his reputation Dimension managed to establish the Shareholder's Advisory Board.