«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն նախատեսում է իրականացնել «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Սույն թվականի հունիսի 25-ից հուլիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային բարձր՝ 12.00% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Նշենք, որ 2017 թվականից ի վեր ՖԻՆՔԱ-ի կողմից պարտատոմսերի 16-րդ թողարկումն ու տեղաբաշխումն է։
- Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 12.00%
- Թողարկման ծավալը՝ 1,100,000,000 ՀՀ դրամ
- Անվանական արժեքը՝ 50,000 ՀՀ դրամ
- Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային
- Մարման ամսաթիվը՝ 25.12.2026
- Շրջանառության ժամկետը՝ 30 ամիս
Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում ցուցակված պարտատոմսերից ստացված եկամուտներն ազատվում են եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 15.05.2024թ-ի թիվ 1/170 Ա որոշմամբ գրանցված «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել հետևյալ հղումով:
Թողարկումների հիմնական պայմաններն առավել մանրամասն կարելի է գտնել ՖԻՆՔԱ-ի և Դայմենշնի պաշտոնական կայքերում:
ՖԻՆՔԱ Հայաստանը առաջատար է ֆինանսական ծառայությունների հասանելիության ընդլայնման ոլորտում: Տարիների փորձով և համաշխարհային ցանցի աջակցությամբ տրամադրում է ծառայություններ, որոնք օգնում են հաճախորդներին հասնել իրենց ֆինանսական նպատակներին և կառուցել ավելի լավ ապագա:
ՖԻՆՔԱ Հայաստանը իր գործունեությունը սկսել է որպես շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն 1999 թվականին՝ փոքր վարկեր տրամադրելով ֆերմերներին և փոքր բիզնեսի սեփականատերերին: 2006 թ.-ին ՖԻՆՔԱ-ն ստացել է խնայողական հաշիվներ և այլ ֆինանսական ապրանքներ առաջարկելու լիցենզիա՝ հաճախորդներին համապարփակ ֆինանսական ծառայություններ մատուցելու համար:
ՖԻՆՔԱ-ն թվային հարթակի և մասնաճյուղերի միջոցով ապահովում է ծառայությունների հասանելիություն ավելի քան 20,000 հաճախորդների, նույնիսկ Հայաստանի ամենահեռավոր շրջաններում:

Dimension Investments plans to start the placement of "Finca" UCO CJSC՛s AMD-denominated 12% fixed-rate coupon bonds on June 25.
Dimension Investments plans to start the placement of
It should be noted that since 2017, this is the 16th issuance of bonds by FINCA Armenia.
To learn more about the program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/170A of 15.05.2024, you can visit the following link.
The terms of issue for the bonds can be found on the official websites of FINCA Armenia and Dimension Investments.
About "Finca" UCO CJSC
FINCA Armenia started as a non-profit organization in 1999, providing small loans to farmers and small business owners. FINCA Armenia obtained a license to offer savings accounts and other financial products in 2006 to provide comprehensive financial services to all customers.
With its digital platform, branches, and FINCA agent’s small shops, Finca provides convenient access for more than 20,000 customers, services, even in the most remote areas in Armenia.