Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
☑️Տեղաբաշխումը տեղի է ունենալու Հայաստանի ֆոնդային բորսայի տեղաբաշխման հարթակով 2025 թվականի փետրվարի 12-ից փետրվարի 18-ը։
✅Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 11.50%
✅Թողարկման ծավալը՝ 1,300,000,000 ՀՀ դրամ
✅Մարման ամսաթիվը՝ 12.02.2028
Հիմնական պայմանները
ՀՀ ԿԲ նախագահի 11.11.2024թ-ի թիվ 1/431 Ա որոշմամբ գրանցված «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել հետևյալ հղումով :
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70, 099 88 29 81 հեռախոսահամարներով կամ ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ 012 55 55 55 հեռախոսահամարով։

Dimension Investments is the underwriter of Finca Armenia’s AMD denominated coupon bonds.
Dimension Investments plans to start the placement of "Finca" UCO CJSC՛s AMD-denominated 11.50% coupon bonds on February 12, 2025.
☑️The placement will take place on Armenia Stock Exchange's placement platform from February 12, 2025, to February 18, 2025.
✅The annual coupon rate of the bonds: 11.50%
✅Volume of the placement: AMD 1,300,000,000
✅Maturity date: 12.02.2028
To learn more about the program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/431 A of 11.11.2024, you can visit the following link
For more information about bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at the following numbers: 010 54 56 70 and 099 88 29 81, or Finca Armenia at the following number: 012 55 55 55.