Կանանց տոնի առթիվ Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը 3 համալսարանների բարձր առաջադիմությամբ սովորող 3 ուսանողուհիների նվիրել է իր կողմից տեղաբաշխվող «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի և «Շտիգեն» ՍՊԸ-ի պարտատոմսեր։
Կարևորելով կրթության դերը հասարակության զարգացման գործում՝ Դայմենշնը որոշեց այս անգամ մրցույթն անցկացնել Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետներում գերազանց սովորող ուսանողուհիների շրջանակներում։
Յուրաքանչյուր համալսարանից ընտրվեց մեկական ուսանողուհի։
Երևանի պետական համալսարանի «Ֆինանսներ» կրթական ծրագրի ուսանողուհի Անի Ամիրխանյանին նվիրեցինք «Շտիգեն» ՍՊԸ-ի 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով 12,75% տարեկան եկամտաբերությամբ 1 պարտատոմս։
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կիրառական ֆինանսների ֆակուլտետի ուսանողուհի Ինեսա Նիկողոսյանին նվիրեցինք «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով 6,25% տարեկան եկամտաբերությամբ 2 պարտատոմս։
.JPG)
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ֆինանսներ և վերահսկողություն ֆակուլտետի ուսանողուհի Աշխեն Բուդաղյանին նվիրեցինք «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի 100 եվրո անվանական արժեքով 5,25% տարեկան եկամտաբերությամբ 2 պարտատոմս։
Շնորհավորում ենք ուսանողուհիներին և մաղթում նորանոր ձեռքբերումներ, ինչպես նաև շնորհակալություն ենք հայտնում համալսարանական անձնակազմին ջերմ ընդունելության և արդյունավետ համագործակցության համար։
Վստահ ենք, որ կրթության և գիտելիքի մեջ ներդրումը լավագույն որոշումն է, քանի որ գիտելիքը մարդուն դարձնում է խոհեմ, ուժեղ, բարի ու կարեկից` մեր առաջ բացելով դռներ ու նորանոր հնարավորություններ։
Կրթությունն է հենց այն կարևոր նախապայմանը, որը կստեղծի հավասար, արդար ու բարեկեցիկ պայմաններ ապագայում։

On the occasion of International Women's Day, Dimension Investments has gifted "Fast Bank" CJSC and "Shtigen" LLC coupon bonds to 3 female students with high academic performance from 3 universities.
Emphasizing the importance of education in the development of society, Dimension CJSC decided to hold the competition this time among female students with excellent academic results from the faculties of economics at Yerevan State University, the Armenian State University of Economics, and the French University of Armenia.
One student was selected from each university.
Ani Amirkhanyan, a student of the "Finance" program at Yerevan State University, was gifted one coupon bond from "Shtigen" LLC with a nominal value of 100,000 AMD and an annual fixed interest rate of 12.75%.
Inesa Nikoghosyan, a student from the Faculty of Finance at the Armenian State University of Economics, was gifted two bonds from "Fast Bank" CJSC with a nominal value of 100 USD each and an annual fixed interest rate of 6.25%.
.JPG)
Ashkhen Budaghyan, a student from the Finance and Control faculty at the French University of Armenia, was gifted two bonds from "Fast Bank" CJSC with a nominal value of 100 EUR each and an annual fixed interest rate of 5.25%.
We congratulate the students and wish them further achievements, and we also express our gratitude to the university staff for their warm reception and effective cooperation.
We firmly believe that the best investment is in education and knowledge, as knowledge makes a person wise, strong, kind, and compassionate, opening doors and creating new opportunities for the future.
Education is the essential foundation that will create equal, fair, and prosperous conditions in the future.