Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ «Դայմենշն» ներդրումային ընկերությունը ընդամենը մեկ օրում հաջողությամբ տեղաբաշխել է «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը։
☑️ Հայաստանի ֆոնդային բորսայում 2025 թ․ նոյեմբերի 24-ին կայացած աճուրդի ընթացքում պարտատոմսերը ամբողջությամբ տեղաբաշխվել են՝ գրանցելով բարձր պահանջարկ։
▪️ Ընդհանուր պահանջարկը կազմել է 1.5 մլրդ ՀՀ դրամ,
▪️ Տեղաբաշխման ծավալը՝ 838 մլն ՀՀ դրամ,
▪️ Կտրման գինը՝ 100.6268,
▪️Աճուրդի կտրման եկամտաբերությունը` 11.5%,
▪️ Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 11.75%։
Այս ցուցանիշները վկայում են «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ-ի նկատմամբ ներդրողների վստահության և թողարկման բարձր պահանջարկի մասին։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 05.11.2025թ-ի թիվ 1/401 Ա որոշմամբ գրանցվել է «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի ծրագրային ազդագրի լրացումը, որը հասանելի է Դայմենշնի և ՖԻՆՔԱ-ի պաշտոնական կայքերում։

Dimension Investments plans to start the placement of "Finca" UCO CJSC՛s AMD-denominated 11.75% fixed-rate coupon bonds on November 24, 2025.
The placement takes place between November 24, 2025, to November 28, 2025. 20 November 2025, Thursday |
☑️ During the auction held on November 24, 2025, at the Armenia Securities Exchange, the bonds were fully allocated, reflecting strong demand.
▪️ Total demand - AMD 1.5 billion,
▪️ Total placement Volume - AMD 838 million,
▪️ Cut-off price - 100.6268,
▪️ Cut-off yield - 11.5%,
▪️ Annual coupon yield - 11.75%.
These results demonstrate investors’ high confidence in FINCA UCO CJSC and the strong demand for its bond issuance.
The auction results can be reviewed at the following link.
To learn more about the amendment of program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/401 A of 05.11.2025, you can visit the following link.