Ֆասթ Կրեդիտի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը հաջողությամբ կատարվել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի կողմից
Ֆասթ Կրեդիտի կողմից թողարկվել էր 11.5% դրամային և 6.25% դոլարային եկամտաբերությամբ պարտատոմսեր: Պարտատոմսերի թողարկումը կատարվում է, որոշակի ժամկետով դրամական միջոցներ ներգրավելու նպատակով:
Ֆասթ Կրեդիտի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը հաջողությամբ կատարվել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի կողմից: Պարտատոմսերը ցուցակվելու են Հայաստանի ֆոնդային բորսայի՝ Bbond հարթակում՝ ապահովելով ազատ շրջանառություն։ Պարտատոմսերի գնանշումն իրականացվելու է շուկա ստեղծողի՝ «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի կողմից, որն ունի շուկա ստեղծողի ծառայությունների արդյունավետ մատուցման փորձ:
«Ֆասթ Կրեդիտ»-ի կողմից պարտատոմսերի սեփականատերերը եռամսյա պարբերականությամբ կվճարվեն տոկոսագումարները՝ արժեկտրոնի տեսքով, իսկ ժամկետի ավարտին կստանան պարտատոմսերի անվանական արժեքը:
Պարտատոմսերի ձեռքբերումը ունի մի շարք առավելություններ՝
-- Ցուցակված, իրացվելի պարտատոմսերը կարող են գնվել կամ վաճառվել բորսայական շուկայում,
-- Մարման ժամկետից շուտ վաճառելու դեպքում ներդրողը միևնույն է ստանում է կուտակված տոկոսագումարները,
-- Ներդրողին տալիս են հասանելիություն դեպի նախընտրած ոլորտներ և ընկերություններ,
-- ՀՀ-ում ցուցակված պարտատոմսերից ստացված եկամուտներն ազատված են եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից,
-- Դիվերսիֆիկացնում են ներդրումային պորտֆելը։
«Ֆասթ Կրեդիտ Կապիտալ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ի կողմից թողարկվող կորպորատիվ արժեկտրոնային պարտատոմսերի ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://old.fastcredit.am/modules/techpages/files/Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիր 24.06.2022.pdf
«ՖԱՍԹ ԿՐԵԴԻՏ ԿԱՊԻՏԱԼ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի մասին
Ֆասթ կրեդիտը գործում է 1994 թվականից և որպես «Ֆասթ Կրեդիտ Կապիտալ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ն 2011 թ.-ի հոկտեմբերի 14-ին գրանցվել է Կենտրոնական բանկի կողմից: Օրեցօր մեծացնելով մասնաճյուղային ցանցը՝ Ֆասթ կրեդիտն այս պահին ունի 12 մասնաճյուղ Երևանում և 16 մասնաճյուղ մարզերում։ Ընկերության բիզնես ռազմավարության մաս է կազմում հասարակության ֆինանսական ծառայություններից օգտվելու մշակույթի աճի ապահովումը, վստահելի և բարեխիղճ ֆինանսական խորհրդատուի համբավի ամրապնդումը:

"FAST CREDIT CAPITAL" UCO CJSC issued AMD and USD bonds with 11.5% and 6.25% yield. The purpose of the bonds issuance is to raise money for a certain period.
The underwriting of Fast Credit bonds has been done successfully by “Dimension” CJSC. The bonds will be listed on the Bbond platform of the Armenia Securities Exchange, ensuring free circulation. The quotation of the bonds will be carried out by “Dimension” CJSC, which has experience in effectively providing market making services.
Coupon payments to investors will be made by "FAST CREDIT CAPITAL" UCO CJSC on a quarterly schedule and at the end of the term investors will receive the nominal value of the bonds.
Acquiring bonds has the following advantages:
-- Listed, liquid bonds can be bought or sold on the securities exchange,
-- In case of selling bonds before the maturity date, the investor receives the accumulated interest,
-- The investor can allocate the assets between preferred sectors and companies,
-- Interest income from listed bonds in the Republic of Armenia is exempt from income tax and non-resident profit tax,
-- Portfolio diversification
About "Fast Credit Capital" UCO CJSC
Fast Credit has been operating since 1994 and was registered as "Fast Credit Capital" UCO CJSC by the Central Bank of Armenia on October 14, 2011. Currently, the Organization has 12 branches in Yerevan and 16 branches in different regions of Armenia. Part of the company's business strategy is to ensure the growth of the culture of using financial services in society and to strengthen the reputation of a reliable and conscientious financial consultant.