«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային 11.25% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը:
«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն նոյեմբերի 17-ից փետրվարի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացնում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի նոր տրանշի տեղաբաշխումը:
“Սա Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի հերթական թողարկումն էր ընթացիկ տարում: Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը կգործադրի առավելագույն ջանք՝ պարտատոմսերի արագ և ամբողջական տեղաբաշխում իրականացնելու նպատակով: - նշել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Մովսիսյանը:
Դրամային պարտատոմսերի պայմանները հետևյալն են՝
Նշենք նաև, որ Դայմենշնը շարունակում է տեղաբաշխել դոլարային անվանական արժեկտրոնային 6.20% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը մինչև դեկտեմբերի 27-ը:
Դոլարային պարտատոմսերի պայմանները հետևյալն են՝
Պարտատոմսերը պահանջված և եկամտաբեր ֆինանսական գործիքներ են, որոնք ունեն մի շարք առավելություններ, այդ թվում՝
Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայի Bbond հարթակում, ինչպես նաև գնանշումն իրականացվելու է շուկա ստեղծողի կողմից՝ պարտատոմսերի իրացվելության ապահովման նպատակով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման եւ մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 31 մասնաճյուղեր:
Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ ԿԲ նախագահի 09.08.2023թ-ի թիվ 1/408Ա որոշմամբ։ Ազդագրի հրապարակման, ձեռքբերման վայրերի և այլ մանրամասների համար անցեք հետևյալ հղումով:

“DIMENSION” CJSC ACTS AS THE UNDERWRITER OF "FAST BANK" CJSC’S AMD DENOMINATED 11.25% 30-MONTHS FIXED-RATE BONDS.
“DIMENSION” CJSC ACTS AS THE UNDERWRITER OF
Dimension Investments is appointed as Sole Underwriter for Fast Bank CJSC’s AMD denominated 11.25% fixed-rate coupon bonds. The placement takes place between November 17, 2023 and February 27, 2024.
"We are pleased to be Fast Bank's partner in the issuance process. Dimension Investments will make every effort to assist investors and the issuer to make a good deal.," said Levon Movsisyan, CEO of "Dimension" CJSC.
The terms of AMD bonds are the following:
-Coupon rate: 11.25% per annum
-Volume of the placement: 1,000,000,000
-Nominal value of one bond: AMD 100,000
-Coupon frequency: quarterly
-Maturity period: 30 months
In addition to the new placement of AMD bonds, Dimension Investments continues the placement of the USD denominated fixed-rate annual coupon bonds until December 27.
The terms of USD bonds are the following:
-Coupon rate: 6.20% per annum
-Volume of the placement: USD 4,000,000
-Nominal value of one bond: USD 100
Bonds are profitable financial instruments that have a number of advantages, including:
-- The funds invested in nominal securities issued by the bank are considered guaranteed bank deposits and guaranteed by the Deposit Guarantee Fund for the amounts stipulated by RA legislation.
-- Interest income from listed bonds in the Republic of Armenia is exempt from income tax and non-resident profit tax,
-- If the bonds are sold before the maturity date, the investor will still receive the accrued interest.
For more information about bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at the following number: 010 54 56 70 or contact 31 branches of Fast Bank.