Դայմենշնը ամբողջությամբ տեղաբաշխել է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-Ի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը:
Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ Ֆասթ Բանկի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը ամբողջությամբ տեղաբաշխվեցին։
• Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 11%
• Թողարկման ծավալ՝ 2,000,000,000 ՀՀ դրամ
• Մարման ամսաթիվ՝ 19.10.2026
• Տեղաբաշխման ժամկետ` 19.04.2024 – 07.06.2024 թթ.
Սույն տրանշի տեղաբաշխումը սկսվել էր ժամկետից շուտ և ամբողջովին 3 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով պարտատոմսերի տեղաբաշխման ավարտից անմիջապես հետո, որն էլ վկայում է Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի գրավչության և շուկայի մասնակիցների հետաքրքրվածության մասին։
Թողարկման հիմնական պայմաններն առավել մանրամասն կարելի է ծանոթանալ Ֆասթ Բանկի և Դայմենշն ՓԲԸ-ի պաշտոնական կայքերում:
ՀՀ ԿԲ նախագահի 09.08.2023թ-ի թիվ 1/408Ա որոշմամբ գրանցված ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար այցելել հետևյալ հղումով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար զանգահարել տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 24/7 գրաֆիկով աշխատող 33 մասնաճյուղերից ցանկացածը:

Dimension Investments has successfully completed the allocation of 'Fast Bank' CJSC’s AMD DENOMINATED 11% FIXED-RATE COUPON BONDS.
Dimension Investments has successfully completed the allocation of 'Fast Bank' CJSC’s AMD denominated 11% fixed-rate coupon bonds.
The terms of the AMD bonds are the following:
- The annual coupon rate of the bonds: 11%
- Volume of the placement: AMD 2,000,000,000
- Maturity date: 19.10.2026
- The placement takes place between April 19, 2024 and June 7, 2024.
The placement of this tranche began immediately after the completion of the placement of the previous tranche of bonds totaling 3 billion Armenian drams, which indicates the attractiveness of the bonds and strong interest among market participants.
For more details about the terms of issue, please visit the official websites of Fast Bank and Dimension CJSC.
The interest income from listed bonds in the Republic of Armenia is exempt from income tax and non-resident profit tax. The funds invested in bonds issued by the bank are considered guaranteed bank deposits and guaranteed by the Deposit Guarantee Fund for the amounts stipulated by Armenia’s legislation.