Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը հոկտեմբերի 11-ից իրականացնում է Ֆասթ Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը հոկտեմբերի 11-ից իրականացնում է Ֆասթ Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխում՝ դրամային՝ 10.25%, դոլարային՝ 6․25% և եվրոյով՝ 5․25% տարեկան եկամտաբերությամբ։
10.25%
4,000,000,000 ՀՀ դրամ
6,000,000 ԱՄՆ դոլար
2,000,000 եվրո
եռամսյակային
11.10.2027 թ․
11.10.2024 – 28.11.2024 թթ.
Ընկերությունից հայտնել են, որ թողարկումների հիմնական պայմաններն առավել մանրամասն կարելի է ծանոթանալ Ֆասթ Բանկի և Դայմենշնի պաշտոնական կայքերում:
Տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում մինչև 2024 թվականի ավարտը ցուցակված պարտատոմսերից ստացված եկամուտներն ազատված են եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 11․09.24թ-ի թիվ 1/354 Ա որոշմամբ գրանցված ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել Ֆասթ Բանկի պաշտոնական կայք։
Պարտատոմսերի ձեռքբերման եւ մանրամասն տեղեկատվության համար զանգահարել տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 և 043 88 29 81 հեռախոսահամարներով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 24/7 գրաֆիկով աշխատող 33 մասնաճյուղերից ցանկացածը:

Dimension Investments is the underwriter of “Fast Bank” CJSC’s coupon bonds, denominated in AMD, USD and EUR, with fixed interest rates of 10.25%, 6.25% and 5.25%, respectively.
The placement will take place from October 11, 2024, to November 28, 2024.
AMD |
USD |
EUR |
The annual coupon rate of the bonds |
10.25% |
6.25% |
5.25% |
Volume of the placement |
4,000,000,000 AMD |
6,000,000 USD |
2,000,000 EUR |
Nominal value of one bond |
100,000 AMD |
100 USD |
100 EUR |
Frequency of coupon payment |
Quarterly |
||
Maturity date |
11.10.2027 |
Maturity period |
36 months |
Issuer |
Fast Bank CJSC |
The terms of issue of the bonds can be found on the official websites of Fast Bank and Dimension Investments.
The interest income from bonds listed until the end of 2024 in the Republic of Armenia is exempt from income tax and non-resident profit tax.
To learn more about the program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/354 A of 11.09.2024, please visit Fast Bank’s official website via the following link.
For more information about the bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at 010 54 56 70 or contact 33 branches of Fast Bank.