«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն նախատեսում է իրականացնել «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Սույն թվականի նոյեմբերի 24-ից նոյեմբերի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային 11.75% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Նշենք, որ 2017 թվականից ի վեր ՖԻՆՔԱ-ի կողմից պարտատոմսերի 20-րդ թողարկումն է։
☑️Տեղաբաշխումը տեղի է ունենալու Հայաստանի ֆոնդային բորսայի տեղաբաշխման հարթակով 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ից նոյեմբերի 28-ը։
Դասը՝ անվանական արժեկտրոնային
ԱՄՏԾ՝ AMFNCAB2KER7
Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 11.75%
Թողարկման ծավալը հրապարակային առաջարկի միջոցով՝ 838,000,000 ՀՀ դրամ
Անվանական արժեքը՝ 50,000 ՀՀ դրամ
Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային
Մարման ամսաթիվը՝ 24.11.2028
Շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս
Տեղաբաշխողը՝ «Դայմենշն» ՓԲԸ
«Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ Գլխավոր տնօրենի 2025 թվականի նոյեմբերի 19-ի թիվ ՏՊ-005-11/25 որոշմամբ՝ «Ֆինքա» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը թույլատրվել են տեղաբաշխման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ տեղաբաշխման հարթակում։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 05.11.2025թ-ի թիվ 1/401 Ա որոշմամբ գրանցվել է «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի ծրագրային ազդագրի լրացումը, որը հասանելի է Դայմենշնի և ՖԻՆՔԱ-ի պաշտոնական կայքերում։
«ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն հանդիսանում է FINCA Impact Finance (FIF) գլոբալ ցանցի մաս, որը միկրոֆինանսավորման և փոքր բիզնեսի ֆինանսավորման ոլորտի առաջատարներից է Հայաստանում։ Ընկերությունը Հայաստանում հիմնադրվել է 1999 թվականին և նպատակ ունի բարելավել հասարակության ցածր եկամուտ ունեցող հատվածների կյանքի որակը՝ տրամադրելով ֆինանսական ծառայություններ:
ՖԻՆՔԱ-ն թվային հարթակի և մասնաճյուղերի միջոցով ապահովում է ծառայությունների հասանելիություն ավելի քան 20,000 հաճախորդների, նույնիսկ Հայաստանի ամենահեռավոր շրջաններում:

24 November 2025, Monday |
Dimension Investments plans to start the placement of "Finca" UCO CJSC՛s AMD-denominated 11.75% fixed-rate coupon bonds on November 24, 2025.
It should be noted that since 2017, this is the 20th issuance of bonds by FINCA Armenia.
☑️The placement will take place on Armenia Stock Exchange's placement platform from November 24, 2025, to November 28, 2025.
✅AMFNCAB2KER7
✅The annual coupon rate of the bonds: 11.75%
✅Volume of the placement through the public offering: AMD 838,000,000
✅Maturity date: 24.11.2028
By decision No. ՏՊ-005-11/25 of 19 November 2025 of the Chief Executive Officer of Armenia Stock Exchange (AMX), the nominal coupon bonds issued by Finca UCO CJSC have been admitted for placement on the placement platform of Armenia Stock Exchange (AMX).
To learn more about the amendment of program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/401 A of 05.11.2025, you can visit the following link.
About "Finca" UCO CJSC
FINCA Armenia started as a non-profit organization in 1999, providing small loans to farmers and small business owners. FINCA Armenia obtained a license to offer savings accounts and other financial products in 2006 to provide comprehensive financial services to all customers.
With its digital platform, branches, and FINCA agent’s small shops, Finca provides convenient access for more than 20,000 customers, services, even in the most remote areas in Armenia.