«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «ՖԱՍԹ ԿՐԵԴԻՏ ԿԱՊԻՏԱԼ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային դրամային և դոլարային պարտատոմսերը
ՀՀ ԿԲ նախագահի 24.06.2022թ-ի թիվ 1/294Ա որոշման համաձայն գրանցվել է «ՖԱՍԹ ԿՐԵԴԻՏ ԿԱՊԻՏԱԼ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը:
«Դայմենշն» ներդրումային ընկերությունը հանդիսանում է «ՖԱՍԹ ԿՐԵԴԻՏ ԿԱՊԻՏԱԼ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի տեղաբաշխողը։
«Դայմենշն» ՓԲԸ-ը կտեղաբաշխի «ՖԱՍԹ ԿՐԵԴԻՏ ԿԱՊԻՏԱԼ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային դրամային և դոլարային պարտատոմսերը 2022 թվականի հուլիսի 13-ից հուլիսի 19-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Առաջին տրանշի պարտատոմսերի տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 500,000,000 ՀՀ դրամ և 3,000,000 ԱՄՆ դոլար:
Դրամային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը կազմում է առավելագույնը 1,000,000,000 ՀՀ դրամ, իսկ դոլարային պարտատոմսերի դեպքում՝ առավելագույնը 10,000,000 ԱՄՆ դոլար: Մեկ դրամային պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 100,000 ՀՀ դրամ, իսկ մեկ դոլարային պարտատոմսինը՝ 100 ԱՄՆ դոլար:
Դրամային և դոլարային պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար կազմում է 11.5% և 6.25%, շրջանառության ժամկետը՝ 24 ամիս:
Տեղաբաշխումն իրականացվելու է Բորսայի տեղաբաշխման համակարգի միջոցով:
Կնքված պայմանագրի համաձայն՝ «Դայմենշն» ՓԲԸ-ն թողարկման ծավալի (տրանշի) 10%-ի մասնակցության չափով իրականացնելու է թողարկողի կողմից թողարկվող պարտատոմսերի տեղաբաշխումը:

Dimension Investments acts as the underwriter of "FAST CREDIT CAPITAL" UCO CJSC AMD and USD nominal coupon bonds
Dimension Investments acts as the underwriter of
According to the decision No. 1/294A dated 24.06.2022 of the President of the Central Bank of Armenia, the program prospectus of coupon bonds of "FAST CREDIT CAPITAL" UCO CJSC was registered.
Dimension investments is the underwriter of "FAST CREDIT CAPITAL" UVC CJSC AMD and USD nominal coupon bonds.
The underwriting will take place between July 13 and July 19, 2022.
The total volume of the first placement is AMD 500,000,000 and USD 3,000,000.
The total volume of issuance of AMD bonds is a maximum of AMD 1,000,000,000, and in the case of USD bonds is a maximum of USD 10,000,000. The nominal value of the bonds is AMD 100,000 and USD 100.
The annual coupon yield of the AMD and USD bonds is respectively 11.5% and 6.25% with 24 months of maturity period.
The placement of bonds will be carried out through the placement system of the Armenia Securities Exchange.
According to the signed contract, "Dimension" CJSC will carry out the placement of the bonds issued by the issuer with the participation of 10% of the tranche.